flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Подача декларацій сумлінності і родинних зв'язків

22 листопада 2016, 09:35

 Залишилося менше двох тижнів для подачі декларації сумлінності і родинних зв'язків суддями Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів.

Нагадаємо, 31 жовтня 2016 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів було прийнято рішення про затвердження форм декларацій родинних зв'язків судді і кандидата на посаду судді, форми декларації сумлінності судді і їх публікації на своєму офіційному сайті.

Ознайомитися з затвердженими формами декларацій можна за наступними посиланнями:

-  Декларація родинних зв'язків судді ;

-  Декларація родинних зв'язків кандидата на посаду судді ;

-  Декларація сумлінності судді .

Відповідно до підпункту 1 п. 41 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України покладено обов'язок протягом 30 днів з дня набрання чинності цим Законом затвердити форми декларацій родинних зв'язків судді і кандидата на посаду судді, форму декларації сумлінності судді, а також оприлюднити затверджені форми декларацій на офіційному веб-сайті Комісії.

До виконання Комісією підпункту 2 п. 41 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України декларації родинних зв'язків судді (кандидата на посаду судді) та декларації сумлінності судді подаються в паперовій формі.

Відповідно до п. 42 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення» Закону судді зобов'язані подати до Комісії декларацію родинних зв'язків судді і декларацію сумлінності судді:

1) судді Верховного Суду України, судді вищих спеціалізованих судів - протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом;

2) судді апеляційних судів - протягом 90 днів з дня набрання чинності Законом;

3) судді місцевих судів - протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом.

Таким чином, до кінця листопада такі декларації подадуть судді Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, до кінця року - судді апеляційних судів, а до кінця березня 2017 року - все служителі Феміди повинні будуть подати відповідні декларації сумлінності і родинних зв'язків.

Неподання декларацій доброчесності і сімейних зв'язків суддею буде для судді негативні наслідки.

Про це розповів заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Сергій Алексєєв  в кулуарах парламенту, відповідаючи на питання журналістів.

«Неподання декларацій матиме серйозні наслідки для судді - згідно зі ст. 126 Конституції, підставою для звільнення судді є «порушення обов'язку підтвердити законність джерела походження майна».

Вважаю це одним з важливих елементів судової реформи, який дозволить очистити судову систему », - підкреслив народний депутат.

Крім цього,  Сергій Алексєєв  нагадав, що ще до початку судової реформи Верховна Рада звільнила майже 1800 суддів, більшість з яких, на його думку, пішли за власним бажанням, тому що не були готові працювати за новими правилами і відкрито декларувати свої і споріднені стани.

Як раніше повідомляв  «Судово-юридичної газети» член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Василенко , зміни термінів подачі декларації сумлінності не буде.

«Судді Верховного Суду України та касаційних судів зобов'язані подати декларації сумлінності в рядків, визначений законом, - до 30 листопада 2016 року.

Перенесення через пізнього строку публікації зразка декларації не буде.

Всі інші служителі Феміди також подаватимуть декларації відповідно до терміну, зазначеного в законі », - підкреслив  Андрій Василенко .