flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Звертаємо Вашу увагу щодо змін на сайті суду в розділ «Як оскаржити неналежну поведінку судді або працівника суду»

06 березня 2017, 11:01

 Звертаємо вашу вагу про зміни

Відповідно до нового законодавства питаннями дисциплінарної відповідальності займається Вища рада правосуддя.

Як оскаржити неналежну поведінку   судді

Якщо зіштовхнулися з недобросовісною поведінкою судді, що порушує вимоги щодо його статусу, посадових обов'язків чи присяги судді, Ви можете звернутися до Вищої ради правосуддя зі скаргою, зразок якої розміщено за посиланням www.vru.gov.ua.

Скаргу (заяву) слід викласти у письмовій формі, вона має бути чіткою та обґрунтованою і містити лише правдиві відомості, а не певні здогадки чи припущення. Зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, зокрема, використовуючи його як засіб тиску на суддю у зв’язку зі здійсненням ним правосуддя не допускається. Слід також мати на увазі, що дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за анонімною заявою чи повідомленням.

За результатами розгляду Вашої скарги (заяви) та перевірки наведеної у ній інформації відповідний суб’єкт, до якого Ви звернулися, вирішує питання про ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність судді або може відмовитись це зробити, якщо відомості не підтвердяться, або якщо повідомлені Вами факти не можуть бути підставою для дисциплінарного провадження чи звільнення судді з посади.

Якщо Вам відомо про вчинення суддею злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України, з відповідним повідомленням або заявою про злочин потрібно звертатися в прокуратуру. Про результати розгляду та перевірки повідомлення або заяви Вам повинні повідомити письмово.

 

Як оскаржити неналежну поведінку   працівника суду

Зі скаргою (заявою) щодо неналежної поведінки працівника апарату суду Ви можете звернутися до керівника апарату цього суду, а якщо таким працівником є сам керівник апарату чи його заступник, - то до голови суду.  Таку скаргу (заяву) слід викласти у письмовій формі та надіслати на адресу суду поштою, або передати її працівнику апарату суду, відповідальному за приймання судових справ і кореспонденції (копію скарги зі штампом суду та реєстраційним номером бажано залишити у себе). Після реєстрації go скарги (заяви) її передадуть керівнику апарату суду або голові суду, який зобов'язаний розглянути скаргу (заяву) і письмово повідомити Вас про результати перевірки і суть прийнятого рішення.

Скаргу (заяву) також можна заявити усно під час особистого прийому головою суду чи його заступником згідно з графіком прийому громадян, який існує у суді і міститься на дошці оголошень суду.

Скаргу (заяву) щодо неналежної поведінки керівника апарату місцевого суду чи його заступника також можна подати до територіального управління Державної судової адміністрації.

Якщо Вам відомо про вчинення працівником апарату злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України, наприклад, вимагання хабара, зверніться з відповідним повідомленням або заявою про злочин до органів внутрішніх справ (поліції) або в прокуратуру . Про результати розгляду та перевірки Вашої заяви Вам мають повідомити письмово.