flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз стану обліково-статистичної роботи суду за 2012 рік

17 січня 2013, 08:37

 

АНАЛІЗ СТАНУ ОБЛІКОВО-СТАТИСТИЧНОЇ РОБОТИ

В БЕРЕЗНЕГУВАТСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА  2012 РІК


На виконання плану роботи Березнегуватського районного суду Миколаївської області та з метою з’ясування реального стану обліково-статистичної роботи за 2012 рік судом проаналізовано стан організації ведення обліково-статистичної роботи в суді.

 

Метою зазначеного аналізу є: виявлення недоліків у роботі Березнегуватського районного суду з питань первинного обліку справ і матеріалів, які негативно впливають на ведення діловодства в суді та судову статистику взагалі, а також вжити необхідних заходів, спрямованих на покращення роботи та вирішення проблем, виявлених у процесі аналітичного дослідження.


        Аналіз проведено на підставі обліково-статистичних карток на кримінальні, цивільні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення, реєстраційних журналів, карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальну справу, та інших документів первинного обліку справ та матеріалів, що надійшли на розгляд до суду в 2012 році

 

 У своїй організаційній діяльності Березнегуватський районний суд керується Інструкцією з діловодства у місцевому суді; Інструкцією щодо подання і заповнення форм звітності про розгляд апеляційними та місцевими судами судових справ і матеріалів; Інструкцією щодо заповнення і подання форми статистичної звітності № 1-ОП; Інструкцією щодо заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу; Інструкцією щодо заповнення форми картки обліку сум шкоди, завданої злочином; Інструкцією щодо заповнення форми статистичного звіту № 1-Л; Постановами колегій, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та територіального управління, іншими нормативно-правовими актами.

З 01 січня 2011 року відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в суді запроваджено автоматизовану систему документообігу суду "Документообіг загальних судів" (далі ДЗС) та з 28 лютого 2012 року переустановлена на "Документообіг – 3" (далі Д-3). Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу визначено Положенням про автоматизовану систему документообігу суду. Вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймаються канцелярією і реєструються секретарями суду в автоматизованій системі в день її надходження. На кожен вхідний, в тому числі процесуальний документ, у автоматизованій системі створюється реєстраційна картка, яка містить інформацію щодо реквізитів та руху документа. На підставі внесеної до автоматизованої системи інформації здійснюється автоматичний розподіл судових справ.

Перевірка стану обліково-статистичної роботи у суді показала, що робота суду в даному напрямку у цілому відповідає встановленим вимогам. Проте, мають місце деякі недоліки, що негативно впливають на якість статистичної звітності. Зокрема не в усіх справах визначено категорію кримінальної чи цивільної справи та справ адміністративного судочинства, за якою вона враховується у відповідному звіті – такі справи віднесені до рядка інші звітів в обліково-статистичних картках по формах № 1 розділу 8 та № 2-Ц розділу 2.2, про що додані до звітів пояснення; в окремих обліково-статистичних картках заповнені не всі реквізити.

Крім обліково-статистичних карток всі судові справи реєструються в журналах та алфавітних покажчиках. Алфавітні покажчики справ та контрольні журнали, передбачені номенклатурою суду, прошиті, скріплені печаткою суду та підписом голови суду, кожен аркуш пронумерований, відповідно до вимог встановлених п.1.12 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді. Картки обліку сум матеріальних та моральних збитків, заподіяних розкраданням та іншими злочинами заповнюються в ДЗС правильно і достовірно помічниками суддів з дотриманням положень Інструкції.

В Березнегуському районному суді заведено журнал реєстрації скарг і звернень громадян. Відповідальним за облік і контроль за надходженням і розглядом скарг і звернень громадян призначено старшого секретаря суду. При розгляді даних скарг судом дотримуються вимоги Закону України «Про звернення громадян». Прийом громадян у суді здійснюється головою суду, суддею, помічниками суддів, керівником апарату та його заступником згідно з графіком.

З метою усунення недоліків в організації обліково-статистичної роботи і зокрема, причин та умов їх виникнення судом виконано певний обсяг роботи з підвищення обліково-статистичної роботи та діловодства. Так, протягом  2012 року були проведені щоквартальні перевірки роботи канцелярії суду по питанню ведення первинного обліку документів, їх повнота та достовірність заповнення, своєчасність звернення до виконання вироків, рішень та постанов. З метою навчання працівників проведено семінарські заняття по вивченню Положення про автоматизовану систему документообігу суду, в зв’язку з переустановкою програми "Д-3", Інструкції з діловодства, організація ведення архіву суду.

Заступник керівника апарату суду та головний спеціаліст з інформаційних технологій брали участь у відео семінарах з підготовки та формування статистичних звітів засобами комп’ютерної програми "Д-3" за участю фахівців Державної судової адміністрації України та департаменту розробки програмного забезпечення ДП "Інформаційні судові системи".

Звіти про стан здійснення правосуддя в 2012 році за формами 1, 1-1, 1-ОП, 1-Л, 2-А, 2-Ц, 3, 4, 5 формувалися в ручному режимі, перевірка рівності показників звіту проводилась в автоматизованій системі "Д-3". Під час обробки статистичних звітів періодично виникали проблеми технічного характеру через постійні оновлення програми "Д-3". Уникнення помилок при складанні статистичних звітів, забезпечення повноти та достовірності статистичних даних значною мірою вдасться досягти за рахунок запровадження повної автоматизації судової статистики та автоматичного розрахунку всіх форм звітності.

У 2012 році проведено аналіз стану здійснення правосуддя у Березнегуватському районному суді за 2011 рік в порівнянні з 2010 роком та за 1 півріччя 2012 року в порівнянні з 1 півріччям 2011 року; аналіз стану здійснення судочинства у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення за 2011 рік в порівнянні з 2010 роком; узагальнення практики застосування статтей 3, 5, 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод при здійснені судочинства у кримінальних справах. Щомісячно на нараді суддів контролюється розгляд кримінальних справ, особливо  справ, по яким підсудні тримаються під вартою, та розгляд справ усіх категорій, обговорються причини тривалого розгляду.  Постійно аналізуються причини скасування та зміни судових рішень, ухвал, вироків по справах розглянутих судом.

 


Висновки і пропозиції:

 
       1. Обліково-статистична робота в суді ведеться на належному рівні відповідно до діючих нормативно-правових актів, що регулюють питання діловодства та судової статистики. 


       2. Контролювати ведення діловодства, приділяючи особливу увагу первинній реєстрації та обліку судових справ і матеріалів, які надійшли до суду, заповненню документів первинного обліку.

 

       3. Посилити контроль за веденням судової статистики та достовірності показників звітності про стан здійснення правосуддя.


       4. Планувати і постійно проводити навчання з працівниками апарату суду, які займаються питаннями обліково-статистичної роботи та судової статистики.



В.о. голови Березнегуватського

районного суду Миколаївської області                                        Г.В.Міщенко      

 

 

 

Виконавець:

Селецька Т.В.