flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ НА ТРАНСПОРТІ

10 листопада 2020, 15:42
Відповідальність неповнолітніх.
Березнегуватським районним судом Миколаївської області 27 жовтня 2020 року визнано неповнолітнього І. винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП та застосувано до нього заходи впливу у вигляді — попередження за те, що він 22 вересня 2020 року близько 08 години 15 хвилин по вулиці села К. Березнегуватського району Миколаївської області, керував мотоциклом марки "Дніпро", державний реєстраційний знак ….., не маючи посвідчення на право керування транспортним засобом.
Своїми діями І. вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.126 КУпАП.
З пояснення свідка К., яке мається в матеріалах адміністративної справи, вбачається, що неповнолітній І. керуючи мотоциклом порушив правила дорожнього руху і створив аварійну обстановку на дорозі. З цього приводу він звернувся до поліції.
Згідно п. 2.1 Правил дорожнього руху, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Диспозиція частини 2 статті 126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Відповідно до ст. 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У відповідності до ст. 24-1 КУпАП, за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, який є неповнолітнім, суддя вважав за необхідне у відповідності до ст. 24-1 КУпАП, застосувати до нього заходи впливу у вигляді попередження.