Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У будь-якому кримінальному провадженні можна провести спеціальне досудове розслідування чи спеціальне судове провадження без участі і навіть без відома підозрюваного.
Сьогодні, 14 травня, набрав чинності Закон №1422-ІХ «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування», передає «Закон і Бізнес».
В рамках «удосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування» встановлений такий алгоритм для слідства. Спочатку, згідно із змінами до КПК, особа оголошується у розшук на тій підставі, що місцезнаходження підозрюваного невідоме» або
він ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду за умови його належного повідомлення про такий виклик та існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав за межі країни.
Наявність такої постанови уможливлює розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності підозрюваного, обвинуваченого з підстав, передбачених п.2 ч.1 ст. 281 КПК. При цьому строк дії ухвали не зазначається та розмір застави взагалі не визначаються.
У подальшому це дасть можливість провести спеціальне досудове розслідування чи спеціальне судове провадження без оголошення у міждержавний або міжнародний розшук. Адже, як свідчить практика, у сторони обвинувачення виникають складнощі із «червоними картками» Інтерполу.
Експерти застерігають, що відмова від вимоги
щодо оголошення особи в міжнародний розшук позбавить запобіжника від свавілля правоохоронних органів. Докладніше про це - у статті «Гарантії in absentia».