Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кабмін зобов'язаний провести науково-громадську експертизу набору прожиткового мінімуму і встановити справедливий розмір.
Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення Окружного адміністративного суду Києва про обов'язок Кабінету міністрів переглянути прожитковий мінімум.
Як повідомив ZN.UA ініціатор процесу Станіслав Батрін, правозахисник, керівник проекту "Відкритий суд", 17 листопада суд оприлюднив текст судового рішення та видав виконавчий лист.
"Даним рішенням дії уряду України визнані протиправними і зобов'язують Кабінет міністрів: провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні... і встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні", - прокоментував Батрін.
За його словами, як суд першої, так і апеляційної інстанції підтвердили порушення урядом базових соціальних гарантій, передбачених статтею 48 Конституції України.
"Іншими словами, в суді доведено ніщо інше як шахрайство, яке полягало в тому, що вищі посадові особи держави переконували громадян у тому, що 1218 грн. – це та максимальна гарантія за яку відповідає держава. Це тривало 15 років, з цього приводу імітували боротьбу профспілки, на цій темі наживали дивіденди політики. Але з сьогоднішнього дня, все зміниться, бо невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років", - сказав Батрін.
Ініціатори процесу вже отримали виконавчий лист і будуть домагатися його виконання.
"Виконання даного рішення означає повне перезавантаження системи соціальних гарантій в Україні, в т. ч. зміна розміру стипендій, пенсій, допомоги сім'ям з дітьми, по безробіттю і сотень інших показників системи соціальної справедливості в державі", - заявив Батрін.
На сьогодні рівень прожиткового мінімуму складає 1378 грн в місяць для працездатної людини і 1074 грн - для непрацездатного, пенсіонера. Ініціатори позову до Кабміну ставлять за мету обґрунтувати і зафіксувати прожитковий мінімум на рівні не менше 7 000 грн.