Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На сьогоднішній день в нашій країні районний суд є найбільш затребуваним органом судової влади, оскільки до його компетенції віднесені і цивільні, і кримінальні, і адміністративні справи, які він може розглядати як суд першої інстанції. І до такого відноситься Березнегуватський районний суд Миколаївської області.
Рано чи пізно практично кожен другий громадянин України стикався із необхідністю відвідування суду. Причини можуть бути зовсім різні: від розлучення до участі в кримінальному провадженні в якості свідка, потерпілого, обвинуваченого тощо.
15 грудня - День працівників суду. Коли ми говоримо про працівника суду, то чомусь завжди уявляємо собі суддю в довгій мантії. Але, крім суддів, в системі працюють інші люди, працівники апарату суду.
Робота в суді - це школа, яка дає колосальні знання. Ти вже знаєш, як потрібно правильно оформити угоду, в якій ситуації яку норму закону застосувати, як укладати договори, де тебе можуть чекати підводні камені. Це величезний досвід, безцінний. Адже ми разом працюємо на один результат. Без тісної співпраці кожного окремої ланки, хто б це не був - голова суду, помічник, начальник відділу, фахівець, секретар або суддя, - продуктивна, результативна робота неможлива. І кожен з нас це розуміє.
На сьогоднішній день в Березнегуватському районному суді Миколаївської області штатна чисельність працівників суду складає 18 чоловік, з яких 2 судді, одна посада судді вакантна, 3 працівника патронатної служби, 10 державних службовців, 2 службовця та 1 працівник. У кожного судді є помічник і секретар. На належному рівні ведеться судова статистика, яка покладається на керівника апарату, заступника керівника апарату – кримінальне судочинство, головного спеціаліста із судової статистики – адміністративне судочинство та про адміністративні правопорушення, старшого секретаря – цивільне судочинство, які є відповідальними за складання звітів. Організація і здійснення контролю за достовірність, об’єктивність, стабільність та цілісність подання статистичної інформації про роботу суду покладено на голову суду та працівників апарату суду, на яких покладено обов’язки з ведення судової статистики.
Для забезпечення відкритості та прозорості діяльності судів, підвищення рівня довіри громадян до суду та формування позитивного іміджу судової влади в суспільстві, Березнегуватський районний суд вже зробив відповідні кроки, а саме висвітлює актуальну інформацію про діяльність суду на офіційному веб-порталі Судової влади України;
всі процесуальні документи суду своєчасно розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень, доступ до якого не обмежений; вжиті заходи щодо встановлення в приміщенні суду системи відеоконференцзв'язку та забезпечення її активного використання, тобто сторонам навіть не потрібно приїжджати до смт. Березнегувате на розгляд справи.
Також, з січня місяця в суді запускається Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система - "Електронний суд". Головним нововведенням електронного суду буде можливість подавати позови в онлайн режимі, відправляти копії документів учасникам судової справи, отримувати судові рішення і інші документи в електронному вигляді. Правда, для того, щоб скористатися цими привілеями, потрібно спочатку обзавестися цифровим підписом і поштовою скринькою на домені mail.gov.ua.
Суддям та працівникам суду безумовно є над чим працювати. Необхідно підвищувати авторитет і довіру суспільства до судової влади, щоб кожна особа, звертаючись до суду, була впевнена, що одержить повноцінний захист порушених прав.
Кожен з працівників суду, розуміє, що від нього залежить репутація всієї судової системи. Кожен, хто став на шлях служіння закону, повинен бути більш відповідальним у своїх діях і словах як на роботі, так і за її межами. Адже те, як і що ми говоримо і робимо, в комплексі накладає відбиток на ставлення суспільства до судової системи.
Прес служба