Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища рада правосуддя ініціювала обговорення серед суддівської спільноти питання щодо можливості застосування середньої тривалості розгляду судових справ за категоріями та коефіцієнтів їхньої складності для визначення нормативів навантаження суддів.
Про це йдеться в листі Вищої ради правосуддя від 31.07.2020 №29572/0/9-20, повідомляє «Закон і Бізнес».
«ВРП звернулася до місцевих судів з пропозицією надати апеляційному суду відповідної спеціалізації пропозиції та зауваження щодо можливості застосування як індикативних показників, визначених ДСА
України», — йдеться у листі.
ВРП просить надати пропозиції до 25 серпня 2020 року.
Нагадаємо, що відповідно до статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кількість суддів у суді визначає Державна судова адміністрація України за погодженням з Вищою радою правосуддя з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, визначених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 16 травня 2019 року № 1337/0/15-19 утворена робоча група ВРП для опрацювання питань щодо кількості суддів у судах.
Протягом 2019 року ДСА спільно із Радою суддів України за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» проводились дослідження щодо визначення нових нормативів часу на розгляд
судових справ різних категорій з урахуванням змін, внесених до процесуального законодавства.
Матеріали ДСА щодо показників середньої тривалості розгляду судових справ, коефіцієнтів складності судової справи в розрізі спеціалізації та інстанційності судів можна ознайомитись.
Звіт за результатами оцінювання середніх витрат часу на розгляд справ для визначення коефіцієнтів навантаження суддів, підготовленим Програмою реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).